KOLEKTORY SŁONECZNE

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to urządzenia, które wykorzystują energię słoneczną i przetwarzają ją w ciepło przeznaczone do centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. W przeciwieństwie do fotowoltaiki kolektory słoneczne służą tylko do przetwarzania energii słonecznej na energię cieplną – mają na celu wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w celu zmniejszenia rachunków za wodę.

System kolektorów słonecznych może pokryć zapotrzebowanie domu na ciepłą wodę aż w 60% (w okresie letnim nawet 100%). To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu – kolektory działają bezobsługowo, a wykorzystywana przez nie energia słoneczna jest pozyskiwana przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych.

Kolektory to bardzo ciekawa alternatywa, która wykorzystuje niezawodną, czystą i co najważniejsze darmową energię pochodzącą ze słońca. To rozwiązania trwałe, skuteczne, a przy tym całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.

Korzyści

Oszczędność
Kolektory słoneczne, zaspokajają średnio do 70 proc. rocznego zapotrzebowania w energię cieplną potrzebną do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Bezobsługowość instalacji
Kolektory to system łatwy w montażu oraz bezobsługowy. Ponadto, otrzymujesz na niego X lat gwarancji.

Całoroczne działanie
Paliwem dla kolektorów jest promieniowanie słoneczne, a nie temperatura. Dlatego pracują zawsze, gdy tylko docierają do nich promienie słońca, także zimą.

Wsparcie dla środowiska
Poprzez instalację kolektorów słonecznych sygnalizujesz odpowiedzialne działanie na rzecz środowiska, zmniejszając emisję CO2.

Budowa systemu

 

INSIM Emil Chocyk
20-515 Prawiedniki
ul. Oliwkowa 4
946-244-24-70

 

Email:
kontakt@insim.pl

Telefon:
+48 697 852 578

2017 Vilaro